ELECTROTHERM

Electrotherm (India) Limited ET 1983 yılında demir çelik endüstrisinin her konusunda oluşabilecek ihtiyaclari karşılamak üzere kurulmuş, şu an ISO 9001:2008 sertifikali halka açık bir şirkettir. Bugün Electrotherm, demir çelik ve döküm endüstrisine ekipmanlar üreten, trafo üretimi, demir-çelik üretimi, ductil demir boru yapımı, pille çalışan araç üretimi yenilenebilir enerji, transmisyon hatları ve eğitim gibi alanlarda faaliyet göstermektedir.

Mühendislik ve Proje bölümü indüksiyon ocakları, elektrikli ark ocakları, metal Arıtma (izabe) konvertörü, pota ocagi, sürekli döküm makinası (CCM), güç dağıtımı, ocak trafoları ve demir çelik fabrikaları ve dökümhaneler için gerekli diğer ekipmanlarin lider üreticisi konumundadır ve özellikle çelik üretimi için uçtan uca çözümler sunması ile ünlüdür. Bu konudaki uzmanlığı ve geniş tecrübesi ile alternatif yollardan üretim için yıllık kapasitesi 0.5 milyon tona kadar olan mini çelik tesisleri üreten firmalar içinde en çok tercih edileni olmuştur. Bunun yanı sıra Electrotherm indüksiyon ocaklarında, pota ocaklarında (LRF) ve Metal Arıtma konvertörlerinde (MRK) CE belgesi taşıyan UL Laboratories USA sertifikalı tek Hindistan firmasıdır. Electrotherm Mühendislik ve Proje bölümü bugüne kadar farklı uygulamalar için 3450’den fazla ocak kurmuştur. Kütük üretimi için 550, çelik ingot üretimi için 1200, ferro ve non-ferro döküm için 1400 ve ısıl işlem uygulamaları için de 300 civarı ekipman sağlamıştır.  38 farklı ülkeye  550 ocak ihraç etmiştir. Bunun yanında Türkiye de  dahil olmak üzere birçok ülkede (Suudi Arabistan, Bangladeş, İran, Irak, Pakistan, birçok Afrika ülkesi) yıllık kapasitesi 50.000 ton ile 350.000 ton arasi değişen anahtar teslimi mini çelik tesisleri kurmuştur.

Electrotherm’in elektrikli ark ocakları Avrupalı bir firmanın teknik desteği altında dizayn edilmekte ve üretilmektedir.  200.000 mt yıllık kapasiteye kadar gaz bazlı DRI fabrikaları  bu konuda dünyanın önde gelen üreticisi Tenova-Hylsamex ortaklıgında üretilmekte ve bazı kritik parçalar direk olarak kendilerinden temin edilmektredir. Kömür bazlı DRI fabrikaları ve diğer ana ekipmanlar Electrotherm bünyesinde dizayn edilmekte ve üretilmektedir.

ROLMET olarak ELECTROTHERM (INDIA) LTD. işbirliği ile anahtar teslimi gerçekleştirilmiş olan  projelerimiz :

·   Erbil Steel Company 200.000 mt yıllık kapasite

·   Platinum Demir Çelik  San.ve Tic. A.Ş. 200.000 mt yıllık kapasite

·   Mega Çelik Metalurji San.veTic. A.Ş.  200.000 mt yıllık kapasite

·   Bilecik Demir Çelik San.veTic. A.Ş. 200.000 mt yıllık kapasiite

·   Ayrıca BURÇELİK firmasına 8 mt kapasiteli bir indüksiyon ocağı verilmiş ve eski bir ocağı revize edilmiştir.

 

Ürünler ve Hizmetler

·      Mini çelik fabrikaları için indüksiyon ergitme ocakları

·      Ferro ve non-ferro dökümhaneler için ergitme ve tutma indüksiyon ocakları

·      Elektrikli ark ocakları

·      Pota arıtma ocakları (LRF)

·      İndüksiyon arıtma ocakları

·      Metal Arıtma (izabe) konvertörleri

·      Moduler sürekli döküm makinaları (CCM)

·      Kömür bazlı (rotary kiln) sünger demir fabrikaları

·      Kömür bazlı (tünel kiln) sünger demir fabrikaları

·      200.000mt yıllık kapasiteye kadar gaz bazlı HYL DRI fabrikaları

·      Kütük/ İngot üretimi için anahtar teslimi çelikhane projeleri

·      DRI – SMS yoluyla entegre tesisler için anahtar teslimi projeler

·      Tesis dizaynı ve mühendislik

·      Tesis otomasyonu

·      Tesisin üretkenliğini, verimliliğini ve ürün kalitesini artırmak için teknik destek